Harry Potter yıldızı Daniel Radcliffe ilk kez Tony Ödülü kazandı

İngiliz yazar J. K. Rowling’in kaleme aldığı fantastik romanlardan sinemaya uyarlanan Harry Potter serisinin yıldızı Daniel Radcliffe, “Tiyatronun Oscar”ları sayılan Tony Ödülleri’nde ilk kez ödül aldı.

İngiliz aktör, “Merrily We Roll Along” adlı müzikaldeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Geçtiğimiz yıl nisan ayından Erin Darke ile bir erkek çocuk sahibi olan oyuncu, ödül konuşmasında “Erin, sen ve oğlumuz başıma gelen en iyi şeysiniz. Sizi çok seviyorum. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Aktör, “Harry Potter’ı bitirdiğimde kariyerimin ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Zaten bazı sahne işleri yapmaya başlamıştım ama geleceğin neler getireceğini hiç bilmiyordum. Geçen yılı, Weird Al filmi ve ayrıca Merrily We Roll Along’da oynayarak geçirmek muhteşemdi” diye ekledi.

BABA OLDU

Öte yandan oyuncu 2023 yılında baba olmanın sevincini yaşadı. İngiliz oyuncu, kendisi gibi oyuncu olan Erin Darke ile bebek sahibi oldu. “Kill Your Darlings” filminin setinde tanışan ve 2013 yılından beri birlikte olan çift, daha sonra 2016’da da “Don’t Think Twice” filminde birlikte rol almıştı.

YENİ HARRY POTTER DİZİSİNDE ROL ALACAK MI?

Daniel Radcliffe, yeni Harry Potter dizisinde rol alıp almayacağı ile ilgili ilk kez konuşmuştu. Radcliffe “Anladığım kadarıyla Harry Potter evreninde yeni bir başlangıç yapmak istiyorlar. Eminim diziyi yapacak kişiler bunu yapmanın bir yolunu bulacaktır ama yetişkin Harry’yi bir yere dahil etmeye çalışmayacaklardır. Benim de diziye dahil olma gibi bir amacım yok. Ama hepsine şans diliyorum. Bayrağı birilerine devrettiğim çok heyecanlıyım. Ama bunu fiziksel olarak yapmama gerek yok diye düşünüyorum” dedi.

HARRY POTTER SERİLERİ VE ÇIKIŞ TARİHLERİ

Harry Potter ve Felsefe Taşı – 16 Kasım 2001
Harry Potter ve Sırlar Odası – 15 Kasım 2002
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı – 18 Eylül 2004
Harry Potter ve Ateş Kadehi – 31 Ağustos 2005
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı – 27 Temmuz 2007
Harry Potter ve Melez Prens – 15 Temmuz 2009
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 – 17 Kasım 2010
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 – 13 Temmuz 2011

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir